Audiosystémy

Staráme se o to, abyste byli nejen slyšet, ale aby vám bylo i správně rozumět.

Zde se spoléháme na vybrané produkty a na dlouholeté zkušenosti našich specialistů na audio. Nerozhoduje totiž jen, jaké produkty použijete, ale i umístění a nasměrování reproduktorů, stejně jako zaměření našich profesionálních audio instalací.

Přitom při volbě reproduktorů a jejich umístění zohledňujeme fyzikální okolnosti architektury a jsme s pomocí elektroakustických plánovacích nástrojů schopni vyhovět i těm nejvyšším nárokům.

Vedle systémů ELA z oblasti bezpečnostní techniky nabízíme kompletní řešení pro kvalitní ozvučovací systémy ve všech odvětvích s širokým spektrem zkušeností od konferenčních a zasedacích místností přes ozvučování stadionů až po velké kongresové haly.

V oblasti audiosystémů nabízíme následující řešení:

 • Elektroakustické plánování
 • Digitální systémy pro ozvučení prostor
 • Certifikovaná měření akustiky a srozumitelnosti řeči
 • Digitální mixážní pulty, přepínací boxy, volně konfigurovatelné audio DSP
 • Technologie pro přenos zvuku
 • Digitální koncové stupně a zpracování signálu
 • Analogové a digitální systémy bezdrátových mikrofonů, stejně jako drátová instalační řešení
 • Reproduktorové a Line Array systémy pro ozvučení mluveného slova a hudebních produkcí
 • Integrace komplexních audiosystémů do snadno ovladatelných uživatelských rozhraní, jako jsou např. intuitivní grafická uživatelská rozhraní s dotykovým panelem nebo tlačítkové ovládací panely
 • Integrace diskusních a konferenčních systémů, videokonferenčních systémů a telefonie do audiosystémů a PA zařízení

To top

Konferenční technika

V oblasti konferenční techniky nabízíme kromě projekční techniky a systémů pro kvalitní ozvučení široké spektrum konferenční techniky a praktických zkušeností od malých konferenčních sálů až po velká auditoria s několika tisíci delegáty.

V oblasti konferenčních systémů existuje – v závislosti na daném požadavku – celá řada technických zařízení, od inteligentních řešení prostorových a stolních mikrofonů přes tlumočnickou techniku až po stolní mikrofony pro delegáty s integrovaným voličem kanálu pro volbu požadovaného tlumočníka a integrovanými hlasovacími systémy, které lze podle vašich potřeb volně stupňovitě rozšířit.

Kromě toho nabízíme i konferenční systémy pro variabilní víceprostorová řešení, u nichž lze měnit, resp. rušit uspořádání konferenčních stolů, resp. prostorové přiřazení.

Dále nabízíme pro konferenční prostory všech velikostí následující funkce

 • Kamerové systémy s automatickým napojením delegáta a zobrazením jména
 • Bezdrátově šifrované konferenční systémy
 • Integrace telefonních zařízení a videokonferenčních systémů
 • Napojení Streaming & Broadcast
 • On-line Collaboration systémy
 • Konferenční systémy pro záznam obrazu a zvuku
 • Systémy pro tiskové konference
 • Přenos konferenčních systémů na kvalitní ozvučovací systém
 • Integrace konferenčních systémů do ovládání médií

To top

Digital Signage

Tento velmi obsáhlý pojem zahrnuje šíření informací primárně přes vizuální média, jako např. projekce, LED videostěny, mediální fasády a obzvláště displeje nejrůznějších velikostí.

Struktura systémů Digital Signage se řídí především velikostí celého zařízení. Obyčejně se používají centrální či decentralizované přehrávače, které se vzájemně propojí a umožňují tak transport dat a informací přes síť do koncových zařízení.
Administrace přehrávačů a aktualizace obsahu probíhá propojením stanovišť z jednoho centrálního bodu.

Cílem je informace zpracovat a prezentovat v optimální formě. Ať už se jedná o propagaci výrobku v místě prodeje, interaktivní provádění návštěvníků po budově, nebo digitální značení dveří – správné řešení lze nalézt pro téměř všechna témata a pro téměř každý obsah.

Kromě toho nabízí společnost PKE možnost systém Digital Signage – v kombinaci s naší flexibilní platformou AVASYS® – integrovat do systému řízení bezpečnosti. Tím se podstatně zvýší efektivita pro lepší a jednodušší orientaci a cílené informování vašich návštěvníků a zákazníků.

To top

Obrazová technika a streaming

Podstatnou doménou mediální techniky je obrazová technika.
Zde probíhá zpracování a přenos obrazových signálů v různých formátech, kódováních, rozlišeních, obrazových opakovacích kmitočtech a vzorkováních barev.

Dodáváme – v závislosti na požadavku a systémovém designu – vhodná řešení, jako např. konvenční přepínací boxy, síťové virtuální matrice pro streaming nebo technická řešení pro vysílání a studia.

Vedle zpracování obrazových signálů nabízíme i vhodná integrovaná kamerová řešení, a to i ve studiové kvalitě.

S našimi integrovatelnými mediálními servery lze poskytnout jednoduchá projektová řešení od interaktivních videodisplejů až po komplexní panoramatická kina nebo systémy virtuální reality.

Všechny systémy obrazové techniky jsou samozřejmě jednoduše a intuitivně ovladatelné pomocí námi používaných ovládání médií přes projektově specifická, libovolně přizpůsobitelná uživatelská rozhraní.

Naše know-how zahrnuje následující technologie:

 • Optické vláknové, HDBaseT a SDI přenosové systémy a matrice
 • Lecturecasting
 • Profesionální kamerová technika
 • Technická řešení pro režijní pracoviště ve studiích a na konferencích nebo akcích
 • Řešení mediálních serverů od klasického zobrazení až po velkoplošný displej, resp. panoramatické kino
 • Interní a veřejný streaming
 • Videotechnika pro univerzity, seminární a konferenční prostory, kongresové haly, stadiony a studia
 • Řešení virtuální reality
 • Veškerá řešení v technologii HD a 4k

To top

Osvětlení jevišť a architektury

Dodáváme řešení na míru v oblasti profesionální osvětlovací techniky pro jeviště a architekturu.

Pro splnění vašich speciálních požadavků pracujeme s produkty všech běžných výrobců osvětlovací techniky a všemi na trhu dostupnými řídicími protokoly a dokážeme dokonce nabídnout neškoleným uživatelům intuitivně ovladatelné komplexní řízení osvětlení pomocí námi programovaného ovládání médií.

Přitom nabízíme rozsáhlé zkušenosti s výběrem produktů, přes plánování až po realizaci řízení osvětlovací techniky v klasických seminárních prostorech, přes interaktivně ovládané řízení osvětlení pro muzea až po osvětlovací techniku pro jeviště a studia.

V oblasti profesionální osvětlovací techniky nabízíme následující řešení:

 • Reflektory s pohyblivou hlavou a statické reflektory
 • Moderní LED reflektory a konvenční osvětlovací technika
 • Velké stmívací systémy
 • LED instalace
 • Počítačové řízení divadelního osvětlení a osvětlení budov
 • Systémy LED Pixelmapping pro zobrazení videoobsahu na LED instalacích
 • Integrace komplexních řízení osvětlení do snadno ovladatelných uživatelských rozhraní, jako jsou např. intuitivní grafická uživatelská rozhraní s dotykovým panelem nebo vypínače a tlačítkové ovládací panely
 • Integrace multisystémových řídicích protokolů

To top

Ovládání médií

S pomocí našich programů můžete jednoduše a intuitivně ovládat komplexní řídicí cykly různých mechanismů určujících mediálních systémů, resp. průmyslových objektů, budov a bezpečnostních zařízení přes dotykové panely, bloky kláves nebo bezdrátová zařízení BYOD.

Přitom se spoléháme na volně programovatelné ovládání médií, abychom nijak neomezovali vaše nároky.

Intuitivní rozhraní dotykových panelů rádi společně s našimi grafickými designéry ztvárníme podle vašeho přání i ve vašem individuálním firemním designu nebo uzpůsobíme vaší vnitřní architektuře, a to tak, abyste mohli své zařízení ovládat bez návodu k obsluze nebo zdlouhavého zaškolování.

Díky možnosti stupňovitého rozšíření našich produktů bude vaše ovládání perspektivní a jednotlivé postupy lze na přání kdykoliv rozšířit a přizpůsobit. Přitom se spoléháme na kompetenci našich perfektně vyškolených programátorů z našeho kompetenčního centra PKE Medientechnik Competence Center.

To top

LED videostěny a mediální fasády

První dojem nezná druhou šanci!
To platí i pro budovy a jejich vzhled. LED videostěny vycházející z elektronických indikačních panelů jsou stále oblíbenějším dekorativním prvkem na vnějších fasádách i v interiéru budov.
Do architektury integrované nebo volně stojící videostěny se stávají stylovým prvkem moderních staveb.

Ať už jde o velkoplošné displeje, osvětlení architektury, nebo mediální fasády, stěny nebo stropy s aktivním přehráváním – pro každou variantu vám nabízíme osvědčená řešení.

Integrované do moderního content managementu dobývají LED videostěny i svět reklamy. Aplikace sahají od videopanelů přes digitální plakátové stěny až po velkoplošné indikační a reklamní panely.

Díky rozmanitým velikostem, formátům a variantám rozlišení se LED videostěny stále častěji používají ve školicích prostorech, dispečincích a kongresových centrech, kde mohou díky své štíhlé, prostorově nenáročné konstrukci a svítivosti cíleně prezentovat své přednosti.

K našim hlavním službám patří přesné plánování a definice rozhraní, stejně jako moderní content, provozní a energetický management zařízení.

Mimoto vám PKE nabízí odbornou montáž a uvedení do provozu, stejně jako průběžnou údržbu instalace.

To top

Infotainment

V oblasti infotainmentu dochází k interaktivní souhře všech systémů mediální techniky ve spojení s periferií technického vybavení budov a jinými projektově specifickými ovládacími prvky.

Takovéto aplikace se používají většinou ve výstavních místnostech nebo muzeích s nejmodernějším zprostředkováním vědomostí.

Přitom jsme schopni propojit prezentace probíhající podle scénáře s interaktivní senzorikou a umožnit návštěvníkovi, aby i nezáživnou látku intuitivním způsobem oživil pomocí komplexní řídící techniky.

Podstatným aspektem v tomto speciálním sektoru je to, že tato technika je v podstatě neviditelná, resp. integrovaná do architektury a uživatel se tak může plně soustředit na obsah a zážitek.

Vedle technické realizace takovýchto projektů umíme za pomoci našich dlouholetých partnerských firem nabídnout i komplexní koncepční řešení, vč. interaktivního prostorového uspořádání a výroby obsahu.

Na požádání vám rádi zašleme informační materiál o referenčních projektech, které jsme v této oblasti realizovali.

To top